no-img
پی ورد

پایان نامه رشته مدیریت با موضوع تأثیر محیط بر رفتار مشتری


پی ورد
نکات روز ...

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
پایان نامه رشته مدیریت با موضوع تأثیر محیط بر رفتار مشتری
doc
آبان 30, 1397
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

پایان نامه رشته مدیریت با موضوع تأثیر محیط بر رفتار مشتری


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

 

تأثیرات محیطی بر رفتار مشتری

اهداف یادگیری: بعد از مطالعه این فصل شما باید به مطالب زیر پی ببرید:

  • معنی فرهنگ و ویژگی مهم آن.
  • ماهیت ارزش های فرهنگی به طور کلی مانند ارزش های اصلی، که توسط مشتریان آمریکایی حفظ می شوند.
  • تأثیری که آن ارزش های فرهنگی بر رفتار مشتری می گذارد.
  • وبعلت تغییرات فرهنگی، بازاریابان باید این تغییرات را کنترل کنند و از این تغییرات سود ببرند.
  • اهمیت دانش فرهنگی بر رفتار مشتری در توسعه برنامه های بازاریابی مؤثر بین المللی.

برای توسعه یک رقابت تبلیغانی برای قهرمان آمریکایی، خط تولید جین های                           سنگ شورwrangler ، انجمن او تحقیقات روانشناسی را برای فهم ارتباط مشتریان با لباس های جین شروع کرد واینکه چگونه wrangler این ارتباط را بوجود می آورد . بعد ازانجام چندین مصاحبه 45 دقیقه تا یک ساعتی آنها فهمیدند که چیزی را ازدست داده اند. آنها فهمیدند که مردم درمحیط فرهنگی مان چیزی را استفاده می کنند. ارزش های فرهنگی با نیازهای احساسی ما در تقابل می باشندتا بر رفتارما تأثیر بگذارند و ما را مجبور به انتخاب محصولات نمایند که خودمان انتخاب کرده ایم. بنابراین انجمن چندین مردم شناس فرهنگی را به کار گرفت تا تحقیقات عینی را در خانه ها، مغازه ها، خیابانها و مکان های فروش مانند بنگاه ماشین انجام دهند. Wrangler تولید کننده جین هایی بود که گاوچرانان آنها را می پوشیدند. انتروپولوژیست ها (مردم شناسان) به نمایشات گاوبازی، بارهای غربی، پیک نیک ها و سایر مکانهایی رفتند که در آن افراد از         لباس های جین استفاده می کردند. ارزش پوشنده تولیدات Wrangler مانند مردم شهری از طبقه کاگر بود. چه شهری و چه روستایی آمریکایی های قشر کارگر به موارد زیر اهمیت می دهند.

  • اجتماع، وفاداری گروهی، دوستان، خانواده و ارزش افراد در جامعه.
  • سنت درارتباط مداوم با گذشته،ورزشها،ذات وماهیت کارها،فعالیت های بیرونی و سنتی مردان
  • مسئولیت، اعتماد به نفس و صادق بودن در کار.

در اواخرسال 1970 و اوایل سال1980 این گروه ها با مشکلات زیادی رو برو بودند اما  رئیس جمهور شدن ریگان و بازرگشت آنها به ارزش های قدیمی بر آنها احساس ارزشمند بودن می داد. لوی صاحب فروشگاه جین مردانه بود ولی با خریداران زن سرو کار داشت اما شرکت بین المللی Wrangler سابقه خوبی در غرب داردکه شامل شیکاگو، داکوتاو American Hero نمود. تبلیغات به کارگران کمک کرد و کارگران واقعی کارخانجات فولاد، آتش نشانان و تعمیرکاران کشتی را نشان داد.با توجه به وجود موسیقی ترکیبی سادگی تبلیغات مورد توجه آمریکایی ها قرار گرفت که هرگز به Wrangler فکر نکرده بودند. نقش Wrangler در میان خرده فروشان و مشتریان باعث افزایش فروش شده بود. ما تحقیق خود را در مورد عوامل محیطی مرتبط با مصرف کنندگان با اولین دید با عوامل محیطی توانست به بازاری برای فروش جین هایش دست یابد. در این فصل ما نقش و تأثیر فرهنگی را در رشدا ستراتژی های بازاریابی بررسی           می کنیم. بعد از تعریف و تعیین فرهنگ، ارزشهای اساسی فرهنگی مصرف کننگان آمریکایی باید مشخص شود. همچنین در این فصل و فصل بعد می بینیم که تغییرات فرهنگی وجود دارند و این مسأله منجر به بررسی تغییر فرهنگی و تأثیر آن بررفتار مشتری می گردد. در نهایت رفتار مشتریان دارای دو فرهنگ در برابر بازاریابی بین المللی بحث می شود.

تعریف فرهنگ

بیان تنها یک تعریف از آن مشکل است و همینطور بیان ارتباط آن با درک و شناخت مشتریان نیز مشکل می باشد . با وجود این به دو معنی زیر توجه کنید:

…مجموعه ا ی است پیچیده که شامل دانش، اعتقاد، هنر، اصول اخلاقی، سنت و سایر توانایی ها و عادات دیگری است که توسط بشر یا اعضای جامعه حاصل شده است.

…راهی آشکار از زندگی گروهی از مردم و برنامه کامل آنها برای زندگی.

بنابراین فرهنگ چیزی است که از لحاظ اجتماعی آموخته شده و اعضای یک جامعه همگی در آن سهیم اند.

فرهنگ شامل اجزای مادی و غیر مادی است. فرهنگ غیر مادی شامل لغاتی است که مردم استفاده می کنند و نیز شامل عقاید و عادات و سنت هایی است که همگی آن را دارند و فرهنگ مادی شامل تمام مواد فیزیکی می گردد که تغییر کرده اند و توسط مردم به عنوان ابزار، ماشین، جاده و مزارع استفاده می شوند. در یک محیط بازاری و درمتن رفتار- مشتری، ساخته های فرهنگ مادی شامل تمام محصولات و خدماتی می شود که تولید و مصرف می شوند. مانند مؤسسات بازاریابی، سوپرمارکت ها و غیره. فرهنگ غیر مادی شامل روشی است که در آن مشتری در سوپرمارکت ها محصولات جدید تر و بهتر را می خرد. اهمیت فرهنگ در فهم رفتار بشری این است که فهم ما را در مورد این مسأله زیاد می کند که مردم چیزی بیشتر از شیمیدان، فیزیکدان و زیست شناس می باشند. واگرچه تمام مشتریان از لحاظ بیولوژیکی مشابه هستند، عقاید و جهان بین آنها ارزش های آن و عملکرد آن ها در محیط های فرهنگی شان متفاوت می باشد.

…ارتباط فرهنگ با تصمیمات بازار یابی: مدتهاست که کشف شده فرهنگ بر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد به عنوان مثال در سال 1949 دوسن بری مشاهده کرد که تمام فعالیت هایی که در آن مردم دخیل هستند از لحاظ فرهنگی شخص است و تقریباً تمام خرید کالاهایی که صورت     می گیرد برای این است که راحتی فیزیکی آنها را بوجود بیاورد تا بدین وسیله زندگی فرهنگی آنها را در پی داشته باشد. بنابراین فهم فرهنگ به بازاریاب کمک می کند تا عکس العمل مشتریان به استراتژی های بازاریابی را تفسیر نمایند. گاهی اوقات راهنمایی ومردم شناسان فرهنگی به منظور رسیدن به فهم وشناخت بهتر بازار صورت می گیرد. مردم شناسان قادرند که به بازاریابان درشناخت فرهنگی وشیوه ا ی که درافراد وجامعه منعکس می شود کمک نمایند. درزیر چندین نمونه ازفرهنگ وجود دارد.

… ویژگی یا خصوصیت ملی یا تفاوت هایی که یک گروه ملی را از گروه دیگر متمایز می سازد. این ها مانند اختلافات فرهنگی جزئی تری می باشند که با توجه به آنها می توان آمریکایی ها، سوئدی ها، آلمانی ها و برزیلی ها را از یکدیگر شناخت.

…اختلافات در زیر مجموعه های فرهنگی نیز وجود دارد مانند سیاه ها، یهودیان و هیسپانیک ها.

…زبان آرم اشاره، وضعیت، نوع غذاونوشیدنی همگی اینها نکات راهنمایی کننده غیر زبانی رفتاری می باشند.

…اهمیت علائم در یک جامعه ، علم اشاره ها (semioics) ساختاری را برای مطالعه و تجزیه اینکه چگونه علائم در یک فرهنگ کاربرد دارند فراهم می کند به عنوان مثال تبلیغاتی از علائم اشاره برای سرمایه گذاری روی کالاها استفاده می کنند.

…نکات ممنوع و منع شده در یک فرهنگ که در ارتباط با چیزهای مختلفی مانند استفاده از یک رنگ ، یک جمله یا یک نشانه می باشند.

…فعالیت های فرقه ا ی که در آن افرادی که در خانه کار یا بازی، شرکت دارند همگی اعضای یک گروه هستند.

چنین رفتاری در مکانهایی و مواقع ثابتی رخ می دهد و به صورت سمبولیک می باشد. آئین و تشریفات مسافرت از جمله رویدادهای فرقه ا ی می باشد که اشاره به مواقعی در زندگی شخص داردکه در یک مکان یا وضعیت به مکانی دیگر یا وضعیتی دیگر می رسدمانند تحصیل، ازدواج، بازنشستگی و مرگ.

مردم شناسان به بازاریابان کمک می کنند که تشخیص دهند کالاهای آنها می تواند معانی فرهنگی را منتقل سازد. این عمل از طریق فرآیندی صورت می گیرد که در آن معنی فرهنگی برگرفته از جهان فرهنگی ویژه ا ی می باشد و به کالای مورد نظر مشتری از طریق تبلیغات و سیستم مد منتقل می گردد و از این کالاها سپس وارد زندگی شخص مشتریان از طریق عادات مصرفی ویژه وارد می شود. بخش های زیر را در زندگی مدرن رفتارهای فرقه ا ی به عنوان بخش مهمی از فرهنگ ما نشان می دهد.

ساعت 3:29 صبح است. هاروی ریو 2 ساعت قبل هنگام ورود دومین دوست دیوید لترمن به خواب رفته است و تلویزیون هنوز روشن است. و ایستگاه شبکه ا ی نیز برنامه اش را قطع کرده است. چند لحظه بعد او با صدای زنگی از خواب می پرد. مانند میلیون ها نفر دیگر او مشغول انجام دادن کارهای شخصی می شود. در ابتدا هاروی برای درست کردن قهوه به آشپزخانه می رود سپس رادیو راروشن می کند. 10 دقیقه بعد شروع به خواندن روزنامه می کند و دوش می گیرد. در ساعت 7:03 آپارتمانش را ترک می کند و سوار ZX 300 خود شده و وارد بزرگ راه می شود و به اداره اش می رود. خیابان سنت ونیسنت شلوغ است و او باید برای خاله اش هلن کارت تبریکی برای تولدش بخرد. در اداره او جلسه ا ی با گروه تجاری ژاپنی خود دارد. بعد از نهار به این مسأله فکر می کند که چه چیز برای کریسمس مادرش بخرد آیا در شهر بمانیم یا بیرون برویم؟ بعد از مرورکارهای بعد از ظهرش هاروی در مورد قرار شبش فکر می کند. او سوزان را در Red onion برای شام می بیند. سپس آنها برای نوشیدن آبجو به کافه می روند و بعد از 2 ساعت به تماشای Clipper لس آنجلس مشغول می شوند. سوزان متوجه خستگی هاروی شده و بعد از آن به سراغ بازی بسکتبال می روند. هنگام آماده شدن برای خواب هاروی مقداری نوشیدنی می نوشد در حالی که به برنامه Tonight show نگاه می کند. بعد از گردش در شهر سوزان موهایش را شانه زده، ساعتش را کوک کرده وماسک صورت زده و دعایش را می خواند و با سریال آگاتاکریستی به خواب می رود.

پیشنهادی  پایان نامه تعارض و ماهیت آن

فعالیت های بیان شده در بالا در ارتباط با انواع مختلفی از عادات ورزش ها می باشد. مانند خواندن روزنامه، جانب داری ها. خانه داری ، امور مذهبی، تجاری، تعطیلات، عادات سفر، ورزش و زمان خواب.

توجه کنید که چنین رفتارهای شخصی اغلب چگونه جنبه های ویژه فرآیند رفتار و عملکرد مشتری را در انتخاب کلاه و سرویس دهی ها و نیز تعویض آنها و استفاده آنها در بر می گیرد. مصرف به عنوان عادات ضروری زندگی مدرن تعریف می شود.

ویژگی های فرهنگ

اگرچه تعاریف فرهنگ ارائه شده در قبل خوب می باشند آنها به دنبال مشخص کردن           ویژگی های فرهنگ در تنها چند لغت می باشد. مشهود است که مفهوم آن و تعریف آن دشوار می باشد. همانطور که نویسنده ا ی بیان می کند: این مسئله مانند گزارش دستانتان به روی ابراست. بنابراین، این بخش این مفهوم را شخصی پیرامون ویژگی های مهم فرهنگ توسعه می دهد. بسیاری از ویژگی های فرهنگ بیان می شود، ماهیت آن را مشخص نمایند. اما اکثر دانشمندان علوم اجتماعی بر این عقیده اند که ویژگی های زیر ضروری می باشند.

… فرهنگ ابداع شده است

فرهنگ چیزی نیست که در جایی وجود داشته باشد و منتظر کشف بماند. مردم خودشان فرهنگ را می شناسند. این ابداع سیستم مرتبط به هم را شامل می شود.

1) یک سیستم نگرشی یا یک جزء فکری (ذهنی) که شامل عقاید، ارزش ها و استدلال ها                می شود و نیز انسان بودن که انسان باید یادبگیرد چه چیز تعریف مطلوب و چه چیز تعریف نامطلوب محسوب می شود.

2) یک سیستم تکنولوژی که شامل مهارتها و هنرهایی می شود که انسان را قادر به تولید کالاهای مورد نیز از محیط طبیعی می نماید.

3) افراد را قادر می سازد رفتار خود را با عملکرد دیگران هماهنگ سازند.

…فرهنگ آموخته می شود. فرهنگ امری ذاتی و درونی نمی باشد اما در ابتدای زندگی آموخته می شود و با مقدار خوبی از احساس در نظر گرفته می شود. قدرت زیاد این فرهنگی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود به طوریکه در سال های اولیه بچه ها با شیوه های فرهنگی عملکرد فکر کردن و احساساتشان آشنا می شوند. این مسأله برای رفتار مشتریان بسیار مهم می باشد. زیرا این پیش زمینه های آن رفتار توسط فرهنگ آنها از بدو تولد شکل گرفته است.

…فرهنگ از لحاظ اجتماعی مشترک می باشد. فرهنگ یک پدیده گروهی است که توسط افرادی که در یک جامعه سازماندهی شده زندگی می کنند مشترک می باشد و تحت فشارهای اجتماعی یکسان یک شکل باقی می ماند گروهی که در این ارتباط مشترک شامل می شوند از تمام جامعه تا بخش کوچکتری از آن نظیر خانواده درجه بندی می شوند بخش های مهم فرهنگ آمریکا در میان شرکت های خارجی از طریق صادرات مشترک می باشد. در بسیاری از مناطق اطراف دنیا اشتیاق زیادی برای فرهنگ مشهور آمریکا وجود دارد. که به طور گسترده به عنوان دامنه ا ی از فیلم ها، موزیک، برنامه تلویزیون، ویدئو گرفته تا محصولات قانونی مشتریان ، همبرگر مک دونالد، لوی جنیز و نوشابه های کوکاکولا تعریف میشوند. تنها، صادرات محصولات هوا و فضا بیش از 8 میلیون دلار از صادرات سالیانه آمریکا را تشکیل می دهند.

فرهنگ ها مشابه هستند اما دارای تفاوت می باشند: تمام فرهنگ ها شباهت های خاصی درند به عنوان مثال هر کدام از موارد زیر در تمام جوامع یافت می شوند. ورزش های کشتی، بدنسازی، آشپزی، تقویم، رقص، تعلیم خانواده، اشارات، دوست، خانه داری، زبان، قانون، موزیک امور مذهبی و موارد دیگر با وجود این اختلاف زیاد بین جوامع مختلف در ماهیت هرکدام از این عوامل وجوددارندکه باعث اختلافات دررفتارها و عملکردهای مشتریان در سرتاسرجهان می شود.

فرهنگ رشدمی کندوادامه می یابد: فرهنگ نیازهای بیولوژیکی اساسی ما را برآورده می سازد و شامل عاداتی می شود که باید خفا اجرا شوند تا زمانیکه کسانی که از این عادات استفاده             می کنند به رشد تعالی برسند به علت این رشد و ارتقاء عوامل فرهنگی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند بنابراین مردم در انجام اموری به شیوه عادی احساس راحتی می کنند. تلقینات ما در مورد فرهنگ باعث شده که آن فرهنگ حتماً زمانی که ما در معرض فرهنگ های دیگر قرار می گیریم همچنان باقی بماند. اهمیتی ندارد و به کجا می رویم و چه انجام می دهیم؟ ما نمی توانیم از میراث فرهنگی مان فرار کنیم.

…فرهنگ قابل سازگاری است. بر خلاف مقاومت ما در برابر تغییر، فرهنگ ها بتدریج و مداوم در حال تغییر می باشند. بعضی جوامع کاملاً ثابت هستند با میزان کندی از تغییر در حالیکه بعضی فرهنگ ها فعال تر می باشند با تغییراتی سریعتر که در آنها رخ می دهد.

فرهنگ سازماندهی شده و پیچیده می باشد. اجزای تشکیل دهنده فرهنگ با یکدیگر منطبق         می باشند. اگرچه فرهنگ دارای عوامل ناپایدار می باشد، سعی در شکل دادن یک اصل کلی ثابت و ترکیبی دارد.

…فرهنگ امری تجویز شده و مقرر می باشد.

فرهنگ شامل استانداردها و نمونه های ایده آل رفتاری می گردد طوری که اعضای جامعه دارای فهم مشترکی از حقوق و راه مناسبی برای اندیشیدن، احساس کردن و عمل کردن می گردند. نُرم و شکل مناسب شامل قوانین جامعه یا اصولی می گردند که مشخص می کنند کدام رفتار مناسب یا نامناسب در موقعیت بوجود آمده می باشد. بعنوان مثال آمریکایی ها معمولاً نُرم و حالت             first served , first come را مورد توجه قرار می دهند. این قانون بر الگوی خرید ما تأثیر             می گذارد. این نوع نُرم مثالی از یک راه قدیمی است که راه عادی انجام کاری است. اگر شخصی دربالای خط شکست بخورد، بنابراین نُرم را از بین برده و اعضای گروه پاسخ و واکنش منفی از خود نشان می دهند. جریمه ها یا مجازات فشارهایی هستند که روی اشخاص مختلف وارد شده طوری که آنها رفتارشان را با چیزی که جامعه انتظار دارد وفق می دهند. Mores و نُرم ها که معمولاً به صورت قانون کد گذاری می شوند برای حیات جامعه و رفاه آن ضروری می باشند. دگرگون کنندگان Mores اغلب به طور شدیدی مجازات می شوند مانند مجازات مرگ یا زندان . اگر شیوه های معمول نسبتاً ثابت و دارای تغییرات آهسته می باشند، تمایل و خواست ما برای ابتکار و تنوع به عنوان مشتری باید برآورده گردد.

مدها شیوه هایی رایج هستند که به طور وسیعی در جامعه پذیرفته شده اند. مدل لباس، اتومبیل و طراحی خانه نشان می دهد که چگونه مدهاو نظراتی که یک سال مورد توجه بوده اند تا چند سال دیگر غیر رایج می شوند .

مد روز راهی است که کوتاهتر است و تنها توسط بخشی از فرهنگ مورد پذیرش قرار می گیرد. گاهی اوقات مدها دیوانه وار می شوند وقتی که ااشخاص خودشان مشغول آنها می نمایند.

…ارزش های فرهنگی . برای ماهیت سازماندهی شده فیزیکی فرهنگ مهم می باشند. ارزش فرهنگ از دیدگاه جامعه شناس به عنوان عقیده ا ی در نظر گرفته می شود.، که بعضی ارتباطات، فعالیت ها، احساسات یا اهداف در آن برای رفاه یا هویت جامعه مهم می باشد. در یک حالت روانی میلتون راکیچ ارزش ها را به عنوان عقایدی پایدار تعریف می کندکه فعالیت هاو قضاوت ها را در موقعیت های ویژه رهنمون می شود. بنابراین ارزش ها، باعث ایجاد تمایل به انجام واکنش در برابر بعضی ارزش ها کمک نماید و یا مانع از آن شود. بنابراین مشتریان تحریک می شوند که خود را درگیر رفتارهایی سازند که برای رسیدن به ارزش های خاص مفید می باشند.

مفهوم نگرش ها و ارتباط آنها رابرای رفتار مشتریان بیان می کند. با وجود این از آنجایی که اغلب در مفاهیم نگرش ها و ارزش ها اشتباهی رخ می دهد، از این نقطه نظر بسیار مفید می باشد که معنی این لغات را بدانیم . نگرش ها به عنوان ارزیابی های مثبت یا منفی موقعیت ها یا رفتارهایی در نظرگرفته می شوندکه اشخاص را با جوابی مواجه می سازدکه رایج باشد.از طرف دیگر ارزش ها، موقعیت ها و موضوعات ویژه را به پیش می برند . آنها باحالت های هدایت کننده (ارزش های مفید) و حالت های نهایی حیات (ارزش های پایانی) در ارتباط هستند. به خاطر همین است که شخص دارای ارزش است دارای عقیده ثابت نیز می باشد که حالت مخصوصی از وجود هدایت کننده یا حیات ثابت می باشد. ارزش ها به عنوان استانداردها یا معیارهایی عمل می نمایند که به ما بگویندچگونه عمل نماییم،چه بخواهیم و چه کارکنیم که اینها مستقیماً بر اهداف ویژه، موقعیت ها و عملکردها توجه دارند. ارزش ها از لحاظ فرهنگی مشخص هستند. این بدین معناست که آنها از تقابلات اجتماعی و تاحد زیادی از خانواده ما و دوستان ما در مدارس و کلیساها حاصل می شوند. ارزش ها به شدت بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد، حتی اگر موقعیت های ویژه                  فعالیت های مختلف را بوجود می آورد. همینطور، شباهت زیادی در رفتار مصرف کننده و فرهنگ موجود وجود دارد مانند سلیقه ها، روش خرید و غیره. برای بازریاب ضروری است که ساختار اساسی ارزش جامعه را بفهمد طوری که تصمیمات مهم به صورت الگوهای فرهنگی ریشه دار در جامعه ظاهر نشود. ایجاد هماهنگی با یک فرهنگ ساده تر از این مسأله می باشد که ارزش های فرهنگی اساسی را تغییر دهیم.

پیشنهادی  بررسي رابطه و همبستگي بين سبكهاي رهبري و رضايت شغلي كاركنان

…ارزش های فرهنگی آمریکا. هر فرهنگ دارای ارزش های اساسی است که ارزش های فرهنگی اساسی می باشد که مردم آنها را بدون سؤال قبول دارند. در آمریکا اگرچه ارزش ها همیشه ساده و آشکار نیستند اما نمونه های اصلی وجود دارد که می تواند مشخص شوند. این بدان معنا نیست که ارزش های آمریکایی منحصر به آمریکا می شوند. با وجود این سیتم ارزشی آمریکا از سیستم های فرهنگ های دیگر متفاوت می باشد. بحث زیر در مورد ارزش های فرهنگی تا حدی برای خواننده واضح هستند اما این مسأله براحتی این حقیقت را در بر دارد که آمریکایی ها این ارزش های موجود را قبول می کنند.

…فردگرایی. این ارزش پیچیده و کامل است و با مسائلی مانند آزادی، دموکراسی، ناسیونالیسم و میهن پرستی. این ارزش بر اساس عقیده افراد به اقتدار و بزرگی ارزش و خوبی شخص شکل گرفته است. مردم دارای آزادی هستند و آنها مستقل از فشار بیرون هستند با وجود این آنها آزاد و رها از تمام فشارهای اجتماعی نیستند اما به عنوان عوامل مسئول عمل می نمایند . تحقیق نشان داده است که تبلیغ میهن پرستی در آمریکا بسیار مؤثر بوده است. موضوع تبلیغات مانند “وسائل آمریکایی و ساخت آمریکا را با غرور بخرید” واکنش مطلوبی را در میان مشتریان بوجود آورد . ساخت آمریکا بدین معنی است که حداکثر 45 درصد مشتریان طالب جنس آمریکایی هستند و در حالی که مشتری کمتر از 25 درصد کمترین درجه مطلوبیت را داراست. تقریباً 40 درصد پاسخگویان در یک تحقیق توجهی نمی کنند آیا یک محصول آمریکایی است یا خارجی. این گروه از مشتریان جدید بیشتر به کیفیت محصول تا محل ساخت آن توجه می کنند. استرس و فشار روی فردگرایی (استقلال طلبی) به طریقی اجرا می شود که به سالهای 1970 بر می گردد. (مانند: Age of Me) . لغت Me بر کارایی کامل واقعیت گرایی افراد، انگیزش درونی تمرکز دارد و نیز بر خورد شخص و با شعارهایی مانند می خواهم خودم باشم، این راه را انتخاب کرده ام و             می خواهم نفر اول باشم. بعضی افراد انتظار دارند که سال 1990 را “دهه ما” بنامند که در آن سلیقه های شخص به صورت عملکرد جمعی، تلاش اجتماعی و ایمنی مد نظر قرار داده می شوند.

…تساوی. آمریکایی ها به تساوی حقوق مردم معتقدند و اینکه هر شخص برای خود دارای ارزشی است. همه اشخاص دارای حق مساوی زندگی، آزادی، خوشبختی می باشند و نیز دارای حق مساوی برای تلاش کردن در جهت رسیدن به پادا شهای اقتصادی و اجتماعی می باشند. دردهه های اخیر پیشرفتی درتساوی حقوق اجتماعی – اقتصادی افراد وجود داشته است . یکی ازتأثیرات مهم آن تقاصای زنان برای داشتن حقوق مساوی می باشد که تغییراتی را درمورد مسایل مرتبط با ازدواج وخانواده های آمریکایی به وجود آورده است. حرکت آزادیخواهی زنان ساختار ارزشمند را نشان می دهد که استقلال وتساوی بیشتر زنان را درپی داشته است. مانند کارکردن زنان بیرون ازخانه،تغییرنقش جنس ها درخانه وسبک زندگی زنان. سیگار Virginia Slims درتبلیغات بطور موفقیت آمیزی مرتبط با این حرکت مساوات طلبانه آنها می باشد.

…فعالیت . فرهنگ ما برفعالیت وکارما به عنوان یک ارزش تأثیر می گذارد. این مسأله تا حد زیادی اززمان puritan تا پروتستان ها وجود داشته است که بیان می کند بیکاری وتنبلی نشانه شیطان است . انتظار می رود که یک شخص شدیداً کارکند ، پول جمع نماید وزحمت کش باشد. بنابراین کاربه عنوان وسیله ا ی برای اصول مذهبی تعریف شده است. امروزه آمریکایی ها معتقدند نه تنها باید کارسخت انجام داد بلکه باید اززمان بیکاری وبازی نیز شدید استفاده کرد. تولید زیاد منجر به جایگزینی ساعات کارشدید وسخت با زمان تعطیلات بیشتر هفته های کاری کوتاه تر وتعطیلات بیشتر گشته است . این مسأله اوقات فراغت بیشتری را به وجود می آورد وافراد، به عنوان مثال به ورزش های گروهی مانند تنیس وگلف روی می آورند. اغلب فعالیت ها به صورت رقابتی می باشند وبازاریابان مکرراً‌ ازچنین مواردی به عنوان پایه ا ی برای تبلیغات استفاده             می کنند.

درارتباط بااین نوع ارزش فعالیت می توان به عامل مربوط به فشار زمان اشاره کرد.

زمان معیار مهمی برای آمریکایی هااست. آمریکایی ها به زمان استراحت مانند پول اهمیت                    می دهند کسانی که اغلب دچار فشار زمانی ومحدودیت هستند خانم ها، والدین وminorities           می باشند. درسال 1990 این زمان ازلحاظ کیفی نشانه وضعیت خوبی بود. نبود زمان استراحت       می تواند به استرس های زندگی بیافزاید. فعالیت خرید زمان استراحت را کاهش داده وفشار مصرف کنندگان را افزایش می دهد. تحقیق نشان می دهد که درحدود 25 درصد تمام زنان       خانه داربه خرید به عنوان امری ضروری نگاه می کنند. انجمن لویزهریس گزارش داد که 63 درصد ازآمریکایی ها احساس می کنند که خرید بسیار وقت گیر ومشکل است. شاید این مسأله توضیح دهد که چرا مردم زمان خرید خود را فشرده وکوتاه می سازند. درسال 1991 ، مصرف کنندگان بطور متوسط 68 دقیقه صرف انجام خرید می کردند. 28 درصد خریدهای آنها ازفروشگاه ها بطور مستقیم بود. بعضی فروشندگان با سیاست سوپرمارکت ها لیست خرید را تهیه کرده که درآن محصولات آنها درقفسه ها ذخیره شده اند. ازآنجاییکه زمان نکته مهمی است وخرید نیازمند تلاش وهزینه زیادی است،آنها سعی دارندکه هنگام خرید به حداکثر تصمیم گیری برسند. به عنوان مثال، صنعت تغذیه فهمیده است که مشتریان دلشان می خواهد برای محصولات آنها امتیازی وجود داشته باشد تا بتوانند برزندگی شان کنترل داشته باشند.

…پیشرفت ودستیابی . آمریکایی ها به پیشرفت درجامعه وموفقیت شخصی اعتقاد دارند. آنها معتقدند که ما باید به آینده نگاه کنیم وبه تأثیرات وپیشرفت درحرکات معتقدند. یافته های شخصی آنها بیان شده است . همانطور که توسط داستان موفقیت وتمایل ما به غلبه بر جهان فیزیکی این مسأله با استدلال بیان شده است ماهمچنین ویژگی اعتماد به نفس وقدرت شمی وحسی افراد را تشویق می کنیم. تبلیغات برای Baldwix براساس ارزش های بدست آمده درپیغامش برای والدین می باشد. یک جنبه ازتأثیرات ما برپیشرفت درآمریکا استفاده بیهوده ازمنابع واملاک مادی می باشد. آمریکایی های معاصر تغییرات دائمی درسبک دارد ونیزمعتقد است که باید محصول جدید را جایگزین محصولات قبلی نمود. البته، بازاریاب ازمحیطی سود              می برد که بسیارمبتکرانه باشد ودرآن مشتریان مشتاق کالاهای جدید تر باشند. ازنقطه نظر یک بازاریاب مسیر فرهنگی ما به سمت رسیدن به اهدافمان اهمیتی است که ما به نشانه های خاص درجامعه مان می دهیم . ازآنجایی که رسیدن به هدف اغلب یک جنبه مادی برای آن محسوب می شود، آمریکایی ها به مالکین محصولات خاص که دارای مهر دریافت شد می باشند، اهمیت می دهند. این محصولات نشانه هایی برای مالکین آنها می باشدومعمولاً معانی آنها بدون اشتباه مشخص می گردد.

…کفایت وکیفیت . آمریکایی همواره در جستجوی رسیدن به راه های بهتری در انجام کارهایشان می باشند. سیستم کامل اقتصادی ما بر اساس این ایده ها شکل گرفت و بر تولید انبوه و مصرف انبوه تأکید دارد. آمریکایی ها علاقه مند به ویژگی های عملکردی و اجرایی تولیداتشان                 می باشند.مانند تولیدات و محصولات ورزشی اقتصادی ، ایمنی و دوام و ثبات آنها. این مسئله توضیح می دهد چرا پیغام های تبلیغاتی ویژه آنقدر موفق می باشند.

پیشنهادی  پایان نامه صنعت بیمه و گستردگی خدمات

تست های مؤثر تبلیغاتی نشان می دهد که چگونه عنوان های خوب کارایی بهتری دارند. همین طور بازار وسیعی برای popular Mechanies , Readers’ Digest نسبت به omni, smithsonian وجوددارد. مثال دیگری از ارزشهای فرهنگی ما مسیر این ارزش ها به سمت عادی بودن امور یا غیر رسمی بودن آنها می باشد.ما از روش های سنتی رسمی دور شده ایم و به عادات غیر رسمی تر درحالت ها، پوشش، سخن گفتن و ارتباطات اجتماعی رسیده ایم. این مسأله کاهش در بازار آمریکا در مورد لباس مردانه و پسرانه به چشم می خورد که از 25 میلیون لباس در سال 1979 به 5/15 میلیون لباس در سال 1990 رسیده ایم. شرکت Hart max و سازنده چنین برچسب های لباس مانند Marx, Hart Scha ffner, Hickey-Freemin میلیون ها دلار را از دست داده اند و تصمیم به بستن 65 مغازه و 7 کارخانه گرفتند.Revlon نیز در پاسخ به این پیشامدها تبلیغات گسترده خود را در مورد مدل های مشهور لباس در استادیوها تغییر داد و لباس های ساده تر و تیشرت های نخی را در مکان هایی در معرض دید قرار داد که یا نشسته بر روی صندلی بودند و یا سوار بر موتور. بعلاوه آمریکا تأکید زیادی بر لباس های رسمی، جشن و لباس های سنتی نداشت . در نتیجه آنها به شیوه ا ی راحت تر و آسانتر کار می کردند. نواحی خاصی از کشور به طور چشمگیر از این پوشش های ناهماهنگ استفاده می کردند. سبک زندگی مردم در کالیفرنیای جنوبی، طرز لباس پوشیدن ، آداب ورود و خروج غیر رسمی آنها و زندگی بیرونی آنها مثالی در این زمینه می باشد.

تسلط بر محیط

آمریکایی ها دوست ندارند که تحت کنترل محیط خود باشند در جستجوی راهی برای کنترل آن می باشند. این مسأله نه تنها شامل کنترل آب و هوا و درجه نور خورشید و منابع انرژی می گردد بلکه شامل مسائل مهندسین ژنتیک نیز می گردد. حتی ماهیت تولیدات معرفی شده در آمریکا شاخصی برای این ارزش فرهنگی موجود می باشند. در هر کریسمس تلویزیون ما اخباری از محصولاتی را پخش می کند که مربوط به لباس ها، دکمه ها، سنجاق ها و یا سایر وسایل می شود. تمام این موارد تمایل ما را جلب می کند تا برای تقریباً هر موقعیتی که با آ‎ن روبرو می شویم یک جواب درست داشته باشیم .

تحقیق انجام شده در مورد مجله Wall Street نشان داد که اختراعات و ساخت جدیدی که Amencan Pnze آن را تبلیغ می کند توانسته نظر و کنترل مردم را جلب نماید. همانند مایکروفر، کامپیوتر خانگی ، کنترل راه دور تلویزیون، VCR، قهوه جوش خودکار این ها محصولاتی هستند که زندگی مردم را بهتر می کنند. محصولاتی مانند تلفن ماشن، دستگاه سی دی، دوربین ویدئویی به عنوان وسائل یک زندگی مدرن در نظر گرفته می شوند. بعد دیگر این ارزش سادگی آن است که واکنشی به تمام پیچیدگی ها و مشکلات اجباری مشتریان می باشد. مانند خطوط ترافیک، پروازهای هوایی با تأخیر و غیره. بسیاری از مشتریان به دنبال راه گریزی از این مشکلات می باشند و این کار را با ساده کردن روش زندگی انجام می دهند. به عنوان مثال بسیاری از آنها به مناطق روستایی رفتند تا به روش ساده تری از زندگی دست یابند. در ارتبات با این مسأله می توان به توجه مردم به حالت فانتزی محصولات اشاره کرد. نه تنها آمریکایی ها بلکه بسیاری از مردم دنیا، آنها در رؤیای بالا رفتن از درخت ، استفاده کردن کلاه های گاو بازی یا دیدین غروب آفتاب غرب می باشند. این تمایل باعث شده که محصولاتی از قبیل رمان های غربی Louis L’Amour و فیلم رقص با گرگ ها تا سیگار Marlboro رواج پیدا کنند. ماهمچنین تمایل داریم که بر بدن خودمان تسلط داشته باشیم و نیز بر محیط اطرافمان. به خاطر این ارزش ما پول زیادی صرف ادکلن، شامپو و زیبایی خود می کنیم و ویژگی های واقعی خود را بهبود بخشیده و یا پنهان کنیم. جنبه دیگری از این ارزش این است که ما دنیا را بزرگ می بینیم و همین طور منابع آن را. با وجود این ما با مشکلات کمبود منابع و منابع محیطی متعددی روبرو هستیم. از نقطه نظری مثبت یک موقعیت اکولوژیکی می تواند در یک مکان تجاری دیده شود. بعضی تولید کنندگان از مواد بازیافت شده برای تولید کالای جدید استفاده می کنند. بسیاری معتقدند که 1990 دهه تولیدات سبز، طراحی تولیدات، بسته بندی می باشد. در یک بررسی اخیر 90 درصد آمریکایی ها در مورد تأثیر محصولاتی که خریده اند بر محیط نگران بوده اند. اغلب آنها می گویند که دلشان                    می خواهد پول بیشتری برای محصولاتی بدهند که با مواد بازیافت شده بسته بندی شده اند. تحقیق دیگری در این زمینه نشان داد که 60 درصد هم اکنون چنین کاری را برای حل مشکل انجام       می دهند.

…موقعیت مذهبی و اخلاقی. بر طبق نظر Gallup polls بیش از 90 درصد آمریکایی ها به خدا معتقدند و بیش از 90 درصد آنها به زندگی بعد از مرگ معتقدند . در حقیقت آمریکا نسبت به سایر کشورهای صنعتی جهان مذهبی تر می باشد.دو برابر آمریکایی های بزرگسال نسبت به اروپاییان غربی به مذهب اهمیت بیشتری می دهند. بر طبق تحقیقات اخیردر مورد جنبه های زندگی مردم آمریکا، سطح تعهدات مذهبی عاملی است که اکثراً بر ارزش ها و رفتار آمریکایی ها تأثیر می گذارد. بنابراین ما مردان مذهبی هستیم و میراث Judeo-Christian برای ما اصول اخلاقی شدیدی را بوجود آورده است. در نتیجه ما تمایل داریم که جهان را به صورت کامل ببینیم و خوب و بد، درست و اشتباه، اخلاقی و یا غیر اخلاقی بودن امور را در نظر بگیریم. این ارزش در میان آمریکایی ها وجود دارد. ما همچنین معتقدیم که فرهنگ و شیوه زندگی ما بهترین است و احساس می کنیم که وظیفه داریم دیگران را در مسیر فکر و عمل خودمان قرار دهیم.

…انسان بودن. آمریکایی ها حس قوی در مسائل شخصی برای حقوق و رفاه دیگران دارند. ما در فاجعه های شدید به یاری افراد می شتابیم، یک سیستم مردم دوستانه(نوع دوستی) داریم و احساس می کنیم چنین سازمان هایی مانند Peace Corps ,CARE ,Red Cross, United fund کمک نماییم . عملکرد مؤسسات مذهبی و خیریه دیگر به صورت یک سازمان بزرگ است وکمک های مالی فراوانی را ارائه می دهند.تبلیغات Red Cross در مورد ارزش انسان دوستی           همشهریان می باشد.

…مفید بودن. جوانان اکثراً بار فرهنگی جامعه را بر دوش دارند ویک نیروی در حال رشد در جامعه ما می باشند به همان نسبت که تعداد آنها افزایش می یابد. از آنجاییکه آمریکایی ها دوست دارند جوان به نظر برسند، از مقادیر زیادی از محصولات استفاده می کنند که آنها را در رسیدن به اهدافشان کمک نماید.به عنوان مثال رنگ موی زنان و مردان بسیار مورد تقاضا می باشدو همینطور انواع ویتامین ها و مواد مغذی. بازاریابان موضوع جوان ماندن را در محصولات متعددی با شعارهایی نظیر شما احساس جوانی می کنید و برای کسانی که به جوانی فکر می کنند ذکر         می کنند. یک شعار موفق برای رنگ موی Clairo L’s Loving Care این است: شما مسن تر     نمی شوید، شما بهتر می شوید، هرچه جوانتر به نظر برسید، احتمالاً جذابتر می شوید مخصوصاً برای جنس مخالف.

ضعف در برقراری ارتباط با جنس مخالف در جامعه ما منجر به ترویج و گسترش تبلیغات محصولات گشته است این eroticism خلاق در بسیاری از محصولات و شعارهای تبلیغاتی وجود دارد. با وجود این بررسی انجام شده اخیر نشان داد که 84 درصد زنان و 72 درد مردان گفته اند که تبلیغات تجاری تلویزیون بر مسأله جنس تأکید دارند. در نتیجه تأکید زیادی بر استفاده از آن برای فروختن محصولات از ماشین گرفته تا مشروبات الکلی شده است. شواهد دیگری از تأکید شدید در فرهنگ ما این حقیقت می باشد که بیشتر از 20 میلیون آمریکایی هر هفته به تبلیغات تلویزیونی به اندازه 12 دفعه یا بیشتر نگاه می کند.

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود استموضوعات :
رشته مدیریت

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.