no-img
پی ورد

پایان نامه:تكنولوژيهاي لاية فيزيك 802.11


پی ورد
نکات روز ...

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
پایان نامه:تكنولوژيهاي لاية فيزيك ۸۰۲٫۱۱
doc
بهمن 3, 1396
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

پایان نامه:تكنولوژيهاي لاية فيزيك ۸۰۲٫۱۱


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:تكنولوژيهاي لاية فيزيك ۸۰۲٫۱۱

تكنولوژيهاي لاية فيزيك ۸۰۲٫۱۱:

۸۰۲٫۱۱ به عنوان استاندارد تعداد متفاوتي تكنولوژيهاي لايه فيزيكال را كه توسط MAC به كار مي‌رود را تعريف كرده است كه عبارتند از:

  • ۱۱ ۲٫۴ GHZ frequency hopping PHY
  • ۱۱ ۲٫۴ GHZ direct sequencing PHY
  • ۱۱b 2.4 GHZ direct sequencing PHY
  • ۱۱a 5 GHZ Orthogonal Frequency Division Multiplexing (OFDM) PHY
  • ۱۱g 2.4 GHZ extended tate physical (ERP) layer

۸۰۲٫۱۱ اترنت بي سيم شامل (HR-DSSS) 802.11b و همچنين ۸۰۲٫۱۱ a  استاندارد OFDM و ۸۰۲٫۱۱ g ERP است.

در حقيقت تفاوت اصلي بين انواع ۸۰۲٫۱۱ ها در لاية‌ فيزيكال آنهاست.

مفاهيم لاية‌فيزيكي بي سيم:

لايه فيزيكال ۸۰۲٫۱۱ اساساً مكانيزمهاي ارسال را براي MAC فراهم مي‌كند به علاوه بر آن اعمال ثانويه‌اي همچون تشخيص وضعيت محيي بي‌سيم و گزارش آن به MAC را هم انجام مي‌دهد. فراهم آوردن اين مكانيزمهاي ارسال مستقل از MAC، در هر دو لاية فيزيكي و MAC توسعه يافته است. اين استقلال بين MAC و PHY عاملي است كه باعث افزايش نرخ انتقال بالاتر در ۸۰۲٫۱۱ b , 802.11a و ۸۰۲٫۱۱ g شده است. در حقيقت لاية MAC براي همه فيزيكال‌ها يكسان است.

هر يك از لايه هاي ۸۰۲٫۱۱ داراي دو زير لايه مي باشند:

PLCP در واقع يك لايه handshake است كه واحدهاي داده پروتكل MAC را قادر مي‌سازد كه بين ايستگاههاي MAC روي PMD انتقال داده شوند، كه روش انتقال و دريافت داده در محيط بي سيم مي‌باشد. تا حدي، مي توان PMDرا به عنوان يك سرويس انتقال بي سيم تصور كرد كه توسط PLCP كنترل مي‌ شود. زير لايه‌هاي PLCP و PMD بر مبناي انواع ۸۰۲٫۱۱ متغير هستند. همه PLCP با صرفنظر از نوع فيزيكي ۸۰۲٫۱۱، داراي داده‌هاي اوليه‌اي كه واسط براي ارسال داده‌هاي هشت‌تايي بين MAC و PMD را فراهم مي‌كنند، بعلاوه داراي توابع اوليه‌اي است كه MAC را قادر مي‌سازد كه زمان شروع ارسالش را به فيزيكال اعلام كند و فيزيكال را قادر مي‌سازد كه به MAC  زمان كامل شدن ارسالش را اعلام كند.

در جهت دريافت، توابع اوليه PLCP از فيزيكال به MAC نشان مي دهند كه چه زماني شروع به دريافت ارسال از ايستگاه ديگر كرده‌اند و چه زمان ارسال كامل شده است. براي پشتيباني از (CCA) Clear channel assesment ، همه PLCPها مكانيزمي براي MAC تدارك ديده‌اند كه موتور CCA را reset كرده و براي فيزيكال وضعيت جاري محيط بي‌سيم را گزارش بدهد.

به طور كلي plcpها در ۸۰۲٫۱۱  برطيق دياگرام زير عمل مي‌كنند. وضعيت عملياتي پايه، بر اساس روش Carrier sence clear channel assessment (CS/CCA) است. اين رويه شروع سيگنال را از ايستگاههاي مختلف تشخيص مي‌دهد و معلوم مي‌كند كه آيا كانال براي ارسال  افراد است يا خير. به محض دريافت يك TX و آغاز دادخواست، با تغيير PMD از دريافت به ارسال به وضعيت انتقال تغيير حالت داده و واحد داده پروتكل Plcp را مي‌فرستد.  PLCP Protocol dataunit (PPDU) سپس، تصور مي كند كه TX تمام شده و به وضعيت (CAICCA) بر مي‌گردد. PLCP وضعيت دريافت را زمانيكه رويه CS/CCA هدر PLCP و پريمبل آن را تشخيص مي‌دهد، درخواست مي‌كند اگر PLCP خطايي را تشخيص دهد، خطا را به MAC نشان ميدهد و رويه CS/CCA  را پيش مي‌برد.

دياگرام وضعيت PLCP

بلوك‌هاي ساختمان لايه فيزيكال:

براي درك PMD متفاوت بايد مفاهيم اوليه ذيل را درك كنيم:

  • Scrambling
  • Coding
  • Inter leaving
  • Sym bol mapping

– Scramling:

يكي از اصول طراحي فرستنده جديد كه ارسال داده را در نرخ‌هاي بالا امكانپذير مي‌كند، فرض بر اين است كه داده‌هاي شما فراهم مي‌كنيد از نظر فرستنده به طور رندم ظاهر مي‌شود. بدون اين فرض، بسياري از بهره‌ها كه از  بلوك‌هاي ساختماني ديگر ساخته مي‌شود، درك نخواهد شد.

Scrambling: روش كدگذاري داده‌اي به صورت تصادفي قبل از ارسال است كه براي جلوگيري از اينكه مجموعه‌اي از صفرها يا يك‌هاي متغير باعث مشكلات هماهنگي درگيرنده شوند. گيرنده گوشا سپس اين داده‌هاي تصادفي را بر اساس ترتيب ساختار اصلي كد گشايي مي‌كند.

اغلب روش‌هاي كدگذاري self- synchroniz هستنتد، به اين معني كه كد گشا قادر است خودش را با وضعيت كدگذار هماهنگ كند.

Coding: كدنيگ مكانيزمي است كه ارسال داده با نرخ بالا را در كانال‌هاي نويزدار امكانپذير مي‌كند. همه كانال هاي انتقال داراي نويز هستند كه خطاها به شكل بيت‌هاي تغيير يافته يا اصلاح شده را باعث مي شود. كدينك به شما اين اجازه را مي دهد كه مقدار داده ارسالي در محيط نويزدار را به حداكثر برسانيد.

رايج‌ترين نوع كدينگ در سيستمهاي ارتباطي امروزه ، كدهاي پيچيده هستند چرا كه به راحتي به صورت سخت‌افزاري با جمع كننده‌ها قابل پياده‌سازي هستند.

Interleaving:

Interleaversها مطرح شدند تا در بلوك‌هايي كه خطا ممكن است رخ دهد پخش شوند. يك inter leaver مي‌تواند يك ساختار نرم افزاري يا سخت افزاري باشد. هدف اصلي آن پخش بيت‌هاي مجاور با قرار دادن بيت‌هاي غيرمجاور در كنار آن‌هاست.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود استدیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.