no-img
پی ورد

دانلود پایان نامه تاثیر عمیق جنگ با عراق بر اقتصاد آمریکا


پی ورد
نکات روز ...

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
دانلود پایان نامه تاثیر عمیق جنگ با عراق بر اقتصاد آمریکا
doc
اسفند 25, 1396
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود پایان نامه تاثیر عمیق جنگ با عراق بر اقتصاد آمریکا


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

بنا بر گفته مقام های دولت آمریکا ، دیپلمات ها و اقتصاددانان آن کشور ، حمله آمریکا به عراق می تواند تاثیر عمیقی بر اقتصاد آمریکا باقی بگذارد ، زیرا ایالات متحده ناگذیر خواهد شد که بخش اعظم هزینه آن حمله را بپردازد و سنگینی بار هر گونه شوک ناشی از تغییر قیمت های نفت یا سایر اختلالات در بازار را به دوش بکشد . یازده سال قبل ، جنگ خلیج ( فارس) که به منظور بازگرداندن عراق از کویت که به آن هجوم برده بود به انجام رسید ، برای ایالات متحده و همپیمانانش ۶۰ میلیارد دلار هزینه به بار آورد و به سهم خود موجب یک رکورد اقتصادی شد که بخشی از آن ناشی از بالا رفتن قیمت های نفت بود . همپیمانان آمریکا تقریبا ۸۰ درصد هزینه آن جنگ را تقبل کردند . با این حال ، اکنون که دولت بوش روی طرح هایی به منظور سرنگون کردن صدام کار می کند ، ایالات متحده با این احتمال مواجه شده است که این بار واشنگتن ناگزیر خواهد شد بخش عمده جنگ را به تنهایی تقبل کند . اگر چشم انداز اقتصادی درخشان شود ، دولت می تواند راسا هزینه هنگفتی را صرف عملیات نظامی نماید ، ولو آنکه اقتصاد کشور از رکورد سال گذشته به کندی و توام با افت و خیز رو به بهبود نهد و آن رکورد را پشت سر گذارد. مقام های بلند پایه دولت گفتند ، اقای بوش و مشاوران عالی رتبه اش بدان دلیل به بررسی هزینه یک جنگ نپرداخته اند که هنوز تصمیم نگرفته اند که چه نوع عملیات نظامی احیانا ضروری خواهد بود . طبق گفته کارشناسان ، صرفنظر از اینکه چه تصمیمی اتخاذ شود ، احتمال دارد که مخارج این جنگ در حد قابل ملاحظه ای سنگین باشد و از این رو ممکن است در نهایت بر حجم ، مقیاس و راهکارهای هر گونه عملیات نظامی تاثیر بگذارد . کسری بودجه فدرال از هم اکنون رو به گسترش

نهاده است و این به معنای آن است که صورت حساب مخارج چنین جنگی یا به مصرف مقدار بیشتری جوهر قرمز رنگ منجر خواهد شد و یا موجب کاهش بیشتر در ابعاد برنامه های مربوطه به داخل کشور خواهد گردید . بنا به گفته مقام ها و کارشناسان اگر اعتماد مصرف کننده و سرمایه گذار همچنان سست و شکننده باقی بماند ، اقدام نظامی احتمالا اثرات روانی قابل ملاحظه ای بر بازارهای مالی ، مخارج حوزه خرده فروشی ، سرمایه گذاری های تجاری ، مسافرت و سایر عناصر کلیدی اقتصاد باقی خواهد گذاشت .

اگر عرضه عادی نفت مختل شود ، چنان که طی جنگ خلیج (فارس) در سال ۱۹۹۱ مشاهده شد و قیمت ها به سرعت بالا روند ، آثار و نتایج اقتصادی این امر در ایالات متحده و اطراف و اکناف جهان احساس خواهد شد . کل این جریان می تواند یک مشکل بغرنج سیاسی برای رئیس جمهور بوش به وجود آورد ، هم در انتخابات میان دوره ای کنگره در ماه نوامبر و هم زمانی که او در جنگ پیروز گردد و نظر خود را به مبارزه انتخاباتی اش در سال ۲۰۰۴ معطوف نماید . کیم والاس ، تحلیلگر سیاسی در شرکت

برادران المان در واشنگتن چنین گفت : ((من فکر می کنم که بتوان به اثابت رساند که رای دهندگان تمایل خواهد داشت دلایل ضرورت یک جنگ یا هر نوع اقدام نظامی گسترش یافته ای را بهتر از اکنون درک کنند ، زیرا ملاحظات اقتصادی در حد قابل توجهی وجود دارد )).عربستان سعودی ، کویت و ژاپن هزینه جنگ سال ۱۹۹۱ را میان خود و ایالات متحده تقسیم کردند ، اما امروزه هیچ یک از آن کشور ها پیشنهاد کمک مالی به یک پیکار نظامی را به عمل نیاورده اند . در واقع ، هر یک از آنها علامت داده اند که اشیاقی ندارند از آنها در خواست کمک های مالی شود . یکی از اعضای خاندان سلطنتی کویت که با واشنگتن مشورت هایی دقیق ، مفصل و رو دررو به عمل آورده است ، گفت : (( کافی است یک نقشه جغرافیا در برابر دیدگان خود قرار دهید . افغانستان دچار آشوب است ، خاورمیانه در میان شعله های آتش قرار دارد و شما می خواهید جبهه سومی نیز در منطقه بگشایید؟)) وی افزود :(( این کار تبدیل به جنگ میان تمدن ها خواهد شد . )) اگر آقای بوش تصمیم بگیرد که یک نقشه تهاجمی علیه عراق را در مقیاسی وسیع به اجرا در آورد و آن  نقشه جنگی اقتضا کند که بالغ بر ۲۵۰ هزار تن از افراد ارتش به جبهه جنگ اعزام شوند ، چنانچه برخی از فرماندهان چنین چیزی را تایید می کنند ، کشور با یک بسیج عمده نظامی و فراخوانی نیروهای ذخیره تا همین پاییز آینده جهت آمادگی برای یک پیکار نظامی در اوایل سال آینده مواجه خواهد شد . جیمز اشلرینگر ، عضو هیات سیاست های دفاعی که مشاور پنتاگون محسوب می شود و در دولت های جمهوری خواهان و دموکرات های قبلی آمریکا صاحب پست های عالی در بین هیات وزیران بوده است ، گفت که به اعتقاد وی رئیس جمهور در مورد عمده نیروهای زمینی آمریکا در عراق تصمیم گیری خواهد کرد . او گفت که فکر نمی کند هراسی از بی ثباتی اقتصادی به خودی خود موجب خودداری ایالات متحده از تلاش در راه سرنگون کردن زمامدار در عراق شود .

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود استدیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.