no-img
پی ورد

دانلود پایانامه مقايسه تفاوت ويژگي‌هاي شخصيتي دانشجويان پسر رشته‌هاي كامپيوتر روانشناسي و معماري 68 ص


پی ورد
نکات روز ...

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
دانلود پایانامه مقايسه تفاوت ويژگي‌هاي شخصيتي دانشجويان پسر رشته‌هاي كامپيوتر روانشناسي و معماري  68 ص
doc
اسفند 15, 1396
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود پایانامه مقايسه تفاوت ويژگي‌هاي شخصيتي دانشجويان پسر رشته‌هاي كامپيوتر روانشناسي و معماري 68 ص


 

در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

 

چكيده

موضوع تحقيق حاضر عبارت است از مقايسه تفاوت ويژگي‌هاي شخصيتي دانشجويان پسر رشته‌هاي كامپيوتر، روانشناسي، معماري. فرض تحقيق نيز عبارت است از اينكه بين ويژگيهاي كامپيوتر، روانشناسي، معماري رابطه وجود دارد. جامعه مورد مطالعه تمامي دانشجويان مشغول به تحصيل در رشته‌هاي كامپيوتر، روانشناسي و در دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن است، و نمونه تحقيق از هر گروه تحصيلي به تعداد 30 نفر انتخاب شده كه مجموعاً 90 نفر مي‌باشند. ابزار مورد استفاده آزمون شخصيت آيزنك است بر طبق استف اده از روش آماري جدول خي2 فرض تحقيق شد بدين معني كه دانشجويان هر رشته ويژگيهاي شخصيتي خاصي دارند.

 

-1- مقدمه

برخي از روان‌شناسان اروپايي و آمريكايي هر وقت مي‌خواهند از ريشه‌هاي اختلاف نظر دراره موضوعي حرف بزنند از داستان «پيلي در تاريكي» مولوي مثالي مي‌آورند. داستاني كه در آن سه نفر كه تا به حال فيل نديده‌اند در اطاقي تاريك فيلي را لمس مي‌كنند و براساسآن قسمت از بدن فيل كه به دستشان مي‌آيد تصويري خاص و مطابق شناخت خود، از فيل عنوان مي‌كنند.

اين داستان، در مورد روان‌شناسان مصداق دارد. آنها بنا به اطلاعات اوليه خود و بنا به ديدگاه خاصي كه دارند اشخاص را به صورتهاي مختلف در نظر مي‌گيرند. از آنجا كه نمي‌توان شخصيت را به طور عيني لمس كرد و كليت آن را يكسان در نظر گرفت، مفاهيم مربوط به آن مانند داستان لمس فيل در  تاريكي است. (گنجي، 1385).

نظريه پردزاان، شخصيت را به صورتالگوهاي رفتاري تقريباً ثابت و الگوهاي فكري و هيجاني تقريباً ثابت كه از شخصي به شخص ديگر تغيير مي‌يابند، تعريف مي‌كنند. اين رفتارها شيوه سازگاري فرد با الزامهاي زندگي را نشان مي‌دهند. پس مي‌توان گفت كه شخصيت يعني فرقهاي رفتاري مشاهده شده در افراد. (گنجي، 1385).

پیشنهادی  دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع سلامتى تن و روان

از آنجا كه رشته‌هاي تحصيلي و در نتيجه رشته‌هاي شغلي متفاوت داراي ويژگيهاي متفاوتي هستند كه هر كدام از آنها با جنبه‌اي خاص از شخصيت يك فرد سازگار است،‌ به نظر مي‌رسد لازم است كه بين ويژگيهاي شغلي و ويژگيهاي شخصيتي فرد هماهنگي وجود داشته باشد تا پيشرفت در كار حاصل آيد. امروزه به موازات گسترش اجتماعات و رشد جمعيت، تعداد افراد لازم‌التعليم افزايش پيدا كرده و همچنين با پيشرفت علوم و تكنولوژي، تخصص و مهارت در كار نيز مورد تأكيد قرار گرفته است و بنابراين برخلاف گذشته مشاغل از طريق استاد- شاگردي و توسط پدر به فرزند تعليم داده نمي‌شود و به فردو خصايص ويژه‌اش توجه مي‌گردد.

امروز اساس فلسفه راهنمايي براي تعيين شغل به دو اصل استوار است:

الف- تفاوتهاي فردي

ب- نيازهاي جامعه. (نيكزاد، 1383)

تفاوتهاي فردي بر دو گونه‌اند: تفاوتهاي بين فردي و درون فردي. همانطور  كه به ظاهر دو نفر را نمي‌توان پيدا كرد كه كاملاً شليه يكديگر باشند، افراد از لحاظ استعداد، رغبت و توانايي با هم يكسان نيستند و آنچه مدنظر اين تحقيق است همين تفاوتهاي درون فردي ناشي از شخصيت است و بررسي اين مسأله كه آيا در حال حاضر براي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي از گروههاي تخصصي مختلف اين مسأله مورد توجه قرار مي‌گيرد يا خصوصيت شخصيتي دانشجويان رشته‌هاي كاملاً متفاوت داراي توزيع يكساني است، به عبارتي آيا متناسب بودن ويژگيهاي رشته تحصيلي و شخصيتي به عنوان يك شاخص در انتخاب رشته درسي مدنظر قرار مي‌گيرد يا خير؟

2-1 موضوع تحقيق

موضوع تحقيق حاضر بعرت است از: مقايسه تفاوت ويژگيهاي شخصيتي دانشجويان پسر در گروههاي تحصيلي كامپيوتر، روانشناسي، و معماري.

پیشنهادی  پایان نامه وظایف عمومی مربیان

3-1 مسأله‌هاي تحقيق

مسأله‌هاي تحقيق حاضر به قرار زير است:

آيا ويژگي‌هاي شخصيتي مي‌تواند در انتخاب رشته تحصيلي مؤثر باشد؟

آيا دانشجويان مشغول تحصيل در رشته‌هاي خاص داراي ويژگيهاي شخصيتي يكساني هستند؟

آيا بين ويژگيهاي شخصيتي دانشجويان رشته‌هاي مختلف ارتباط معني‌داري وجود دارد؟

4-1 هدف و اهميت تحقيق

هر كسي شخصيتي دارد و شخصيت فرد به تعيين محدوديتها، موفقيتها، خوشيها و خرسنديها در زندگي و به شكل‌گيري بسياري از جنبه‌هاي زندگي كمك مي‌كند.

شخصيت فرد مي‌تواند انتخابهاي او را محدود كند يا آن را گسترش دهد و مانع از سهيم شدن فرد در تجربه‌هاي خاص با ديگران شود يا او را قادر سازد تا اكثر تجربه‌ها را داشته باشد

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.