no-img
پی ورد

دانلود پایانامه بررسي وضعيت فردي ، اجتماعي و خانوادگي زنان روسپي


پی ورد
نکات روز ...

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
دانلود پایانامه بررسي وضعيت فردي ، اجتماعي و خانوادگي زنان روسپي
doc
اسفند 15, 1396
۵,۰۰۰ تومان
۵,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود پایانامه بررسي وضعيت فردي ، اجتماعي و خانوادگي زنان روسپي


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

 

 

چکيده تحقيق :

تحقيق حاضر با موضوع بررسي وضعيت فردي ، اجتماعي و خانوادگي زنان روسپي در مرکز مداخله در بحرانهاي اجتماعي شهيد نواب صفوي شهر تهران انجام گرديد . « هدف » از انجام تحقيق شناسايي وضعيت فردي ، اقتصادي ، اجتماعي و خانوادگي زنان روسپي مي باشد . که خود اين شناسايي در جهت پيشگيري و نوتواني زنان روسپي مؤثر است .

« سؤالات تحقيق » در پي شناسايي وضعيت زنان از لحاظ فردي ، اقتصادي و اجتماعي و خانوادگي مي باشد .

در ادامه تحقيق تعريفي از پديده انحرافات و روسپيگري  ، تاريخچه و پيشينه تحقيق و برخي تئوري هاي مرتبط و مؤثر در انحرافات بيان شده است .

« روش تحقيق » پيمايشي از نوع پرسشنامه مي باشد و جامعه آماري شامل کليه زنان روسپي ارجاع شده به مرکز مداخله در بحرانهاي اجتماعي نواب صفوي شهر تهران مي باشد که ساکن تهران يا شهرستان بوده و به دلايل متفاوت به روسپيگري روي آورده اند .

« نمونه تحقيق » ، با توجه به محدود بودن ارجاعات تمامي زناني که در طول حدوداً 2 ماه و نيم به مرکز ارجاع شده اند مورد سوال قرار گرفته اند .

در ادامه تجزيه و تحليل داده ها با استفاده از جداول فراواني صورت گرفت . نتايج حاصل از تحقيق حاکي از اين مطلب است که بيشترين عوامل تأثير گذار در گرايش زنان به روسپيگري  در مرکز مداخله در بحرانهاي اجتماعي مي توان فقر مالي ، تأثير دوستان منحرف ، فقر عاطفي در خانواده وجود موارد اعتياد در خانواده انحراف در خانواده عدم وجود نظارت و کنترل از سوي خانواده ، مهاجرت به تهران را نام برد .

پیشنهادی  پایان نامه رابطه وضعیت اقتصادی خانواده و موفقیت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی

مقدمه    

ما انسانهاي به ظاهر آگاه و متفکر هر چند از بعضي جهات نسبت به بعضي مسائل اجتماعي و سياسي ديد بهتر و روشنتري داريم ولي در بسياري مواقع نسبت به موضوعات مهمي که بسيار جنبه اجتماعي دارد و پاي حيثيت و احترام به حقوق انسانها در ميان است ، کمتر توجه نموده و عميقاً متوجه زندگي و موقعيت هاي نامتناسبي که برازنده انسان نمي باشد ، نيستيم آيا تا کنون به انساني طرد و بي کس و رانده شده التفاتي نموده ايد ؟

بي شک اکثريت قريب به اتفاق از برخورد با زني به عنوان روسپي ، چهره درهم کشيده با نگاهي او را تحقير و خوار مي شمارند . چرا روسپي را در اجتماع ما اين اندازه طرد مي کنند و از حقوق انساني و آزادي که حق هر انساني است ، بي بهره مي دانند . او را متاعي مي شمارند که فقط براي فروش مداوم و پي در پي آماده است ، آيا اين پستي انسان و بي قانوني اجتماع را نمي رساند ؟

آيا مي دانيد چه کسان و چه عواملي و چگونه اينان را که خود روزي چون شما مردمي آبرومند و آزاده بوده اند و مثل هزاران انسان آزاده اي مي خواهند شرافتمند بمانند ، بدين منجلاب کشانيده است ؟

اگر عوام الناس و مردم کوچه و بازار با ديدي سطحي و ظاهري قضاوت کنند ، حق دارند زير ديدگاه آنها بر حسب شرايط زماني و مکاني به همان اندازه است ، ولي متاسفانه در جامعه ما در تمام سطوح حتي بسياري از تحصيلکرده هاي دانشگاهي ديدي سطحي دارند و عميقاً در اين مقوله نيانديشيده اند و موضوع را تجزيه و تحليل نکرده اند . در صورتيکه يکي از معضلات بزرگ و اجتماعي محسوب   مي شود و عواقب و تأثير و تأثر آن به داخل جامعه و افراد خانواده ها ممکن است نفوذ کند و جوانان بيگناه را از مسير اصلي زندگي که مي توانند براي اجتماع مفيد باشند ، منصرف نمايد . چرا بايد چنين ساده و آسان ، فساد و تباهي در جامعه منزل کند و ما بي تفاوت و بي پروا از کنار گود ، بدبختيهاي اين گروه را نظاره کنيم ؟ چرا در پياده روي  پيدا کردن علل و تجزيه و تحليل مسأله بر نمي آييم ؟

پیشنهادی  دانلود پایان نامه بررسی میزان افسردگی در پرسنل بیمارستان شهید مطهری

 

بيان مسأله

انحراف اجتماعي يعني رفتار فردي و گروهي که با الگوها هنجارهاي اجتماعي انطباق ندارد و از قرن 19 مورد توجه قرار گرفت به همين مناسبت بود که دورکيم جامعه شناس فرانسوي رفتار بهنجار را از رفتار نابهنجار جدا ساخت . ولي پديده هايي را که در جوامع مختلف پيوسته به چشم مي خورد ، غير عادي تلقي کرد . اين بدان معني است که اين چنين جامعه اي ديگر نمي تواند برخي از افراد خود را طبق معيارهاي موجود بار آورده و آنها را به حد معمول ارتقاء دهد .

 

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود استدیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.